خانه WHM پیکربندی سرور وب سرور LiteSpeed چیست و چه قابلیت های منحصر به فردی دارد ؟

وب سرور LiteSpeed چیست و چه قابلیت های منحصر به فردی دارد ؟

30 ثانیه خوانده شده
۰
0
191
وب سرور LiteSpeed و قابلیت های آن

در این مقاله ما قصد داریم به معرفی وب سرور LiteSpeed بپردازیم و قابلیت های این وب سرور محبوب در میان هاستینگ ها را ، بررسی کنیم .

وب سرور LiteSpeed چیست ؟

وب سرور LiteSpeed و قابلیت های آن

وب سرور LiteSpeed یک وب سرور با عملکردی بی نظیر ، ساخته شده توسط شرکت تکنولوژی LiteSpeed می باشد . یکی از علل گسترده بودن این وب سرور علاوه بر کیفیت بالای آن ، سازگاری کامل آن با وب سرور Apache می باشد . میتوان از این وب سرور ، بدون آنکه هیچ یک از اجزای سرور دچار اختلال شود ، به جای Apache استفاده کرد . وب سرور LiteSpeed می تواند مشکلاتی که با Apache در پلتفرم های هاستینگ ایجاد میشود را ، با حضور خودش رفع کند . با توجه به گستردگی قابلیت های این وب سرور و دارا بودن بخش مدیریت آسان ، وب سرور LiteSpeed می تواند چالش های شما برای داشتن یک مجموعه میزبانی وب با کیفیت را ، حل کند .

لایت اسپید دارای سه نسخه می باشد که در زیر آنها را بررسی میکنیم :

۱ – نسخه OpenLiteSpeed

این نسخه برای سایت های بزرگ و پر بازدید استفاده میشود ولی این نسخه با هیچ یک از کنترل پنل های هاستینگ ، سازگاری ندارد . این نسخه در واقع یک نسخه قابل توسعه و رایگان ، برای استفاده شخصی و تجاری می باشد .

۲ – نسخه Standard

این نسخه عموما برای سایت های کوچک و کم بازدید استفاده میشود و با کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین ، سازگار می باشد . این نسخه نیز یک نسخه رایگان می باشد که میتواند از آن برای استفاده شخصی یا تجاری ، بهره برد .

۳ – نسخه Enterprise

این نسخه به صورت گسترده برای سایت های بزرگ و پر بازدید استفاده می شود و با اکثر کنترل پنل های هاستینگ ، سازگار می باشد . نسخه Enterprise وب سرور LiteSpeed ، توسط مجموعه های بزرگ هاستینگ به کار گرفته میشود تا بهترین تجربه ممکن را برای کاربران با ارزش خود ، به ارمغان بیاورند . نسخه Enterprise این وب سرور ، بیشترین سطح پایداری را دارا می باشد و همچنین توسط کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین ، پشتیبانی میشود .

وب سرور LiteSpeed ، چه قابلیت هایی دارد ؟

وب سرور لایت اسپید در عملکرد و گستره فعالیت خود ، بر وب سرور Apache چیره است . LiteSpeed بسیار سریعتر از Apache میتواند محتوای PHP را پردازش کند . این پلتفرم ، ایده آل ترین سیستم برای سرویس دهی به وردپرس ، جوملا و دروپال می باشد زیرا امنیت و سرعت عملکرد PHP را ، افزایش میدهد .

سازگاری کامل با Apache

وب سرور لایت اسپید کاملا با Apache که یکی از پر کاربرد ترین وب سرورهای موجود می باشد ، سازگاری دارد و قابلیت های آن مانند mod_rewrite ، htaccess و mod_security را پشتیبانی می کند . لایت اسپید میتواند در حین فعالیت خودش ، فایل های مربوط به تنظیمات Apache را بارگذاری کند و از آنها استفاده کند . همچنین این وب سرور با کنترل پنل های محبوبی مانند سی پنل ، دایرکت ادمین و پلسک ، هماهنگ شده است .

عملکرد و گستره فعالیت

وب سرور LiteSpeed ، میتواند با دارا بودن ساختاری واقعه گرا ، عملکرد و گستره فعالیت پلتفرم های هاستینگ را بهبود بخشد . این وب سرور قابلیت این را دارد که با استفاده از منابع کم RAM و CPU ، هزاران بازدید هم زمان را پاسخ دهد . کدهای بهینه سازی شده این وب سرور ، میتواند علاوه بر ارتقای عملکرد PHP ، عملکرد سایت هایی با محتوای Static را نیز بهبود ببخشد و در این زمینه نیز ، بسیار سریعتر از Apache عمل کند . این وب سرور توانایی این را دارد که با افزایش ناگهانی در بازدید ، به عملکرد بی نقص خودش ادامه دهد و میتواند حملات DDos را نیز ، بدون داشتن سخت افزار کنترل DDos ، مدیریت کند .

امنیت

وب سرور LiteSpeed با mod_security موجود در Apache ، سازگار است و قابلیت های ضد DDos را نیز درون خودش ، دارا می باشد . با استفاده از ویژگی های قابل ویرایشی همچون تعداد اتصالات هر آی پی ، تعداد درخواست های هر آی پی ، میزان پهنای باند مجاز برای هر نفر ، میتوانید آی پی هایی که درخواست های زیادی دارند را مسدود کنید . با این کار قبل از آنکه حمله کنندگان بتوانند از منابع سرور شما استفاده کنند ، میتوانید آنها را متوقف کنید .

معقول بودن هزینه ها

زمانی که از Apache استفاده میکنید ، در صورت زیاد شدن بازدید ها و پردازش های سرور ، نیاز به تهیه سخت افزار جدید و قدرتمند تر دارید که به مراتب هزینه ای سنگین تر از لایسنس لایت اسپید دارند . انتقال از Apache به LiteSpeed بسیار راحت است و هزینه پشتیبانی آن نیز بسیار کمتر خواهد بود . لایت اسپید با دارا بودن قابلیت های بهینه سازی شده و ایمن سازی شده ، میتواند خیال مدیران سرور را از داشتن یک سرور با کیفیت راحت کند و دیگر نیاز نیست آنها نگران بار اضافه روی سرور خود باشند و هزینه های ارائه پشتیبانی به کاربران نیز ، کاهش پیدا میکند .

ما در چیتاهاست از وب سرور لایت اسپید برای سرویس دهی به کاربران خود استفاده میکنیم . برای خرید هاست مطمئن ، با ما تماس بگیرید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی دربان
بارگذاری بیشتر در پیکربندی سرور

پاسخ دهید

بررسی کنید

اسکریپت ارسال ایمیل به مدیر سرور در زمان افزایش مصرف RAM در لینوکس

اگر شما هم مدیریت یک سرور لینوکسی را بر عهده دارید ، حتما با شرایطی مواجه شده اید که مصرف …