خانه WHM پیکربندی سرور نکاتی بسیار مهم در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx ( بخش اول )

نکاتی بسیار مهم در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx ( بخش اول )

38 ثانیه خوانده شده
۰
0
28
بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx بخش اول

اگر این اولین بار است که نام این وب سرور محبوب را می شنوید ، برای آشنایی بیشتر با وب سرور Nginx ، میتوانید مقاله آشنایی با Nginx را مطالعه کنید . Nginx ، بهترین جایگزین برای وب سرور Apache می باشد خصوصا اگر شما قصد داشته باشید تا با میزان مشخصی از منابع سرور ، مقدار بیشتری از کانکشن های همزمان را ، پاسخ دهید . همانند سایر نرم افزارهای دیگر ، Nginx نیز نیاز به تغییراتی دارد تا بتواند بهتر عمل کند . در این مقاله ما نکاتی مهم در زمینه بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx ، مطرح خواهیم کرد . همچنین شما میتوانید در این مقاله ، تفاوت های Nginx و Apache را به خوبی درک کنید .

بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx بخش اول

تنظیم مقدار Worker Process ( مهم در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx )

درست همانند پردازنده هایی که از چندین هسته برای پردازش موارد بیشتر در هر لحظه از زمان استفاده میکنند ، وب سرور Nginx نیز با ساختاری مشابه به نام Worker Process عمل میکند . این مورد یکی از نکات مهم در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx می باشد . با استفاده از برخی دستورات ، ما میتوانیم که وب سرور Nginx بگوییم که CPU ما دارای چند هسته می باشد . از این طریق خود وب سرور Nginx ، میتواند پاسخ دادن به درخواست های هم زمان را ، به نحوی بهینه سازی شده ، انجام دهد .

مسیر پیشفرض فایل تنظیمات Nginx به شرح زیر است :

/etc/nginx/nginx.conf

برای اینکه متوجه شوید که CPU شما دارای چند هسته می باشد ، میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :

grep processor /proc/cpuinfo | wc -l

خروجی دستور فوق ، همیشه یک عدد خواهد بود مانند :

۱

عدد خروجی بالا به ما نشان میدهد که سی پی یو ما دارای یک هسته می باشد پس ما باید مقدار Worker Process را ۱ در نظر بگیریم تا بیشترین بازده را داشته باشیم .

فایل nginx.conf را باز کنید و مقدار زیر را جایگزین کنید :

worker_processes 1;

نکته : لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که اگر اعداد ۲ , ۳ , ۴ و غیره نیز در بالا ظاهر شدند ، باید آنها را در فایل nginx.conf قرار دهید و ما فقط یک مثال برای شما آوردیم .

تنظیم مقدار Worker Connection

مقدار Worker Connection در واقع تعداد اتصالاتی است که یک Worker Process میتواند در هر لحظه ، به آنها پاسخ دهد . این مورد یکی از نکات مهم در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx می باشد . به صورت پیشفرض ، یک پردازنده تک هسته ای ، میتواند ۱۰۲۴ کانکشن را ، در هر لحظه از زمان ، پاسخ دهد .

نکته : اگر شما از CPU چند هسته ای استفاده میکنید ، باید این تعداد هسته ها را در ۱۰۲۴ ضرب کنید و حاصل را به جای آن قرار دهید .

همچنین شما میتوانید از دستور زیر استفاده کنید تا متوجه شوید که سرور شما ، از چند Worker Connection میتواند استفاده کند :

ulimit -n

خروجی دستور فوق ، همیشه یک عدد خواهد بود . مانند :

۱۰۲۴

حالا باید مقدار به دست آمده از دستور فوق را در فایل تنظیمات Nginx یعنی nginx.conf ، جایگزین کنیم :

worker_connections 1024;

به این طریق ما مقدار Worker Connection را طوری تنظیم میکنیم که بتواند در بهینه سازی عملکرد وب سرور Nginx ، به ما کمک کند .

اگر شما نیاز به خرید سرویسی دارید که وب سرور آن به صورت بهینه عمل کند ، پیشنهاد ما به شما ، خرید هاست از مجموعه چیتاهاست می باشد .

این مقاله ادامه خواهد داشت ، منتظر ادامه این مقاله باشید …

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی دربان
بارگذاری بیشتر در پیکربندی سرور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

راهنمای جامع برای انتخاب هاستینگ مناسب (بخش۷)

راهنمای جامع برای انتخاب هاستینگ مناسب (بخش۷) در ادامه ی بحث انتخاب هاستینگ مناسب ، به برر…