خانه هاست مقایسه وی پی اس هاستینگ و شر هاستینگ

مقایسه وی پی اس هاستینگ و شر هاستینگ

20 ثانیه خوانده شده
۰
0
129

هاستینگ ، همانطور که استحضار دارید ؛ پس از طراحی و برنامه نویسی یک وب سایت میبایست اقدام به انتخاب هاستینگ و دیتا سنتر (data (center یا مرکز اطلاعات نمود.
در تعریف دیتا سنتر یا مرکز اطلاعات بیان می شود که ؛ به مجموعه ای از زیر ساخت های ارتباطی و امنیتی ، سرویس دهنده ها و سخت افزار های الکترونیکی گفته می شود که وظیفه ی خدمات رسانی ، پشتیبانی و ارائه ی سرویس به وب سایت ها را دارا می باشند.
در همین راستا انتخاب نوع هاست بر اساس اهمیت و حوزه ی فعالیت وب سایت امری حیاتی تلقی می گردد.
در مقالات قبلی چیتا هاست ، با وجه تمایز های شرکت های ارائه دهنده ی هاست آشنا شده اید.
یکی از وجه تمایز های اساسی شرکت های هاستینگ را در نوع فضای ذخیره سازی اطلاعات بر شمردیم.
در همین راستا ، تیم پژوهشی چیتا هاست سعی نموده است تا مقاله ای در باب تفاوت های هاست اشتراکی (Shared Hosting) و هاستینگ مربوط به سرورهای مجازی شخصی (Virtual Private Servers) تهیه و خدمت شما بزرگوارن ارائه دهد.

 

 

هاستینگ
هاستینگ

همانطور که از نام گذاری این نوع هاست ها مشخص می باشد ، مهم ترین و اساسی ترین تفاوت هاستینگ اشتراکی و هاستینگ مربوط به سرورهای مجازی شخصی در این می باشد که ؛ در هاستینگ اشتراکی تعداد زیادی وب سایت در یک سرور در کنار هم قرار می گیرند ولی در سرورهای مجازی شخصی اوضاع از این قرار نیست.
طبعا در هاست اشتراکی ما شاهد تقسیم و اختصاص فضا و منابع پشتیبانی به وب سایت ها بر اساس تعداد و حجم کاری وب سایت ها می باشیم.
به گزارش تیم پژوهشی چیتا هاست ، دومین تفاوت هاست اشتراکی و هاست مربوط به سرور مجازی شخصی ( VPS) را می توان موضوع مدیریت اطلاعات وب سایت قلمداد کرد.
به طور کلی ، میزان تسلطی که در مدیریت اطلاعات در هاست اشتراکی وجود دارد تقریبا صفر می باشد ولی در هاست مربوط به سرور های مجازی شخصی ( VPS) ، می توان با نصب نرم افزار های مجازی ساز بر روی وب سرور فیزیکی ، مدیریت اطلاعات خود را در اختیار گرفت.
بد نیست بدانید که ؛ در حوزه ی هاستینگ امکاناتی تحت عنوان Dedicated Server نیز وجود دارد که مدیریت منابع و اطلاعات را بسیار راحت تر و قوی تر از هاست وب سرور مجازی شخصی یا vps در اختیار مدیران وب سایت قرار می دهد.
اکنون بد نیست ، معرفی مختصری از هاست اشتراکی داشته باشیم .
به طور معمول سیستم عامل های هاست اشتراکی از نوع لینوکس و یا وینوز می باشد که به روی سخت افزار پیاده می شوند.
در هاست اشتراکی مدیریت و پشتیبانی از چند وب سایت به طور همزمان صورت می پذیرد و تمامی منابع و خدمات موجود در هاست اشتراکی همچون ؛ پهنای باند ، فضای اطلاعات ، پردازش و … بین چندین وب سایت مشترک می باشد.

هاستینگ
هاستینگ

 

در بسیاری از موارد ، کارشناسان چیتا هاست متوجه عدم اولویت بندی و عدم اعمال محدودیت در استفاده از منابع در بین وب سایت ها شده اند که این امر ضعف و نقصان بزرگی تلقی می گردد.
شرکت های هاستینگ نو پا ، اقدام به ارائه ی هاست اشتراکی نامحدود در بین کاربران خود می نمایند تا بتوانند جلب رضایت مشتریان خود را عملی سازند که این امر سبب عدم بالانس استفاده از منابع هاستینگ مربوط به وب سرور های اشتراکی می شود.
بنا براین متوجه شده اید که در هاست اشتراکی ، تمامی منابع سرور همچون ؛ پهنای باند ، توان پردازش اطلاعات ، میزان حافظه ، نرم افزار های کاربردی و … بین چندین وب سایت به اشتراک گذاشته می شود و شاهد بهره مندی مطلوب وب سایت ها نمی باشیم.
بی گمان اساسی ترین و مهم ترین دلیل استفاده از هاست اشتراکی ، موضوع هزینه می باشد.
به دلیل مشترک بودن هاست اشتراکی و منابع وب سرور، قیمت استفاده از این هاست بسیار پایین می باشد.
بسیاری از وب سایت ها با هدف کاهش هزینه های جاری از هاست اشتراکی به انضمام سیستم عامل لینوکس( این سیستم عامل به صورت رایگان عرضه می شود.) بهره می برند.
در هاست اشتراکی ، نرم افزار ها فقط برای یک بار نصب شده و بین مشترکین به اشتراک گذاشته می شود.
برای برخورداری از هاست قوی تر با امکانات مدیریتی و منابع مطلوب چاره ای جزء استفاده از هاستینگ وب سرور مجازی خصوصی (VPS Hosting) یا Dedicated Hosting نداریم و این امر مستلزم تامین منابع مالی بیشتر می باشد.
شاید این سوال در ذهنتان باشد که ؛ ساختار هاست وب سرور مجازی خصوصی (VPS) به چه شکل می باشد ؟
به گزارش تیم پژوهشی چیتا هاست؛ منابع هاست وب سرور مجازی اختصاصی با استفاده از فناوری نسبتا مدرنی به نام مجازی سازی ، تفکیک و پارتیشن بندی می شوند.
پس از پیکر بندی این منابع می توان از یک وب سرور فیزیکی چندین سیستم عامل یا سرور متفاوت با منابع سخت افزاری گوناگون استخراج کرد.
به این سیستم عامل ها و وب سرورها ، Virtual Server اطلاق می شود.
ویژگی خاص Virtual Server این می باشد که ؛ شرکت های هاستینگ بر اساس نوع نیاز و سفارش مشتریان خود می توانند سیستم عامل های متفاوت با گزینه های مختلف در خصوص منابع تعبیه کنند.
مشترکانی که اقدام به صرف هزینه ی بیشتر در جهت خرید هاست وب سرور مجازی اختصاصی ( VPS) نموده اند، علاوه به برخورداری از هاستینگ اختصاصی، از مزیت مدیریت تمامی اطلاعات و منابع هاست خود نیز برخوردار می باشند.
با این اوصاف ، قیمت هاست وب سرور مجازی اختصاصی معقولانه به نظر می رسد.
لازم به ذکر می باشد که ؛ به دلیل طراحی ویژه ی سرور های هاستینگ VPS این امکان وجود دارد که ؛ منابع سخت افزاری به دو صورت اختصاصی و اشتراکی برای مشترکان و وب سایت ها عرضه شود.
بد نیست بدانید که ؛ شرکت هاستینگ چیتا هاست با سوابق ارزنده در زمینه ی هاست ، دامنه و… به مشتریان خود این امکان را داده که با مشخص کردن نوع و میزان منابع سخت افزاری هاست همچون ؛ نوع سیستم عامل ، پهنای باند ، سرعت پردازش ، میزان حافظه و … بهینه ترین هاست برای وب سایت خود را انتخاب نمایند و برنامه های وب سایتشان را پیش ببرند.

هاستینگ
هاستینگ

لذا خواهشمندم در صورت نیاز به مشاوره های رایگان و خدمات هاست و دامنه و… با کارشناسان چیتا هاست تماس برقرار نمایید.
تا به حال متوجه شده اید که طراحی VPS سبب از بین بردن مشکلات هاست اشتراکی شده است.
با این اوصاف ، اگر بخواهیم تفاوت های هاست اشتراکی و هاست وب سرور مجازی اختصاصی را برشماریم ، می توانیم داشته باشیم که :
قیمت تمام شده ی هاست اشتراکی بسیار کمتر از هاست وب سرور مجازی اختصاصی یا VPS می باشد.
بر خلاف هاست اشتراکی که منابع سخت افزاری ( قدرت پردازش ، میزان حافظه ، پهنای باند و…) بین تمامی وب سایت ها به اشتراک گذاشته می شود ، در هاست سرور مجازی اختصاصی، شاهد ارائه اختصاصی و منحصر به فرد این منابع به وب سایت ها می باشیم.
امروزه تنها جایگاه مصرف و استفاده از هاست اشتراکی در وب سایت های کم حجم و دارای کاربران اندک می باشد ولی استفاده از VPS در تمامی سایت های بزرگ و معتبر دنیا که دارای ترافیک سنگین و محتوای پر حجم می باشند متداول می باشد.
مدیریت منابع و اطلاعات در هاست اشتراکی تقریبا صفر می باشد ولی این میزان در هاست مربوط به وب سرورهای مجازی اختصاصی بسیار زیاد می باشد.
ارائه VPS سبب افزایش گزینه های انتخابی در مورد منابع وب سایت شده است که این امر سبب افزایش رقابت شرکت های هاستینگ و بهبود کیفیت خدمات شده است.
امیدوارم حاصل تلاش تیم پژوهشی چیتا هاست توانسته باشد ، مراتب رضایت شما بزرگواران را فراهم کرده باشد.
در انتها تقاضامندم ، در صورت نیاز به خدماتی همچون ؛ طراحی وب سایت ، طراحی نرم افزار، هاست ، دامنه ، اتوماسیون اداری و خدمات متععد دیگر با کارشناسان مجرب چیتا هاست تماس حاصل فرمایید.

“کاری از تیم پژوهشی چیتا هاست.”

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده بهارک محمد زاده
بارگذاری بیشتر در هاست

پاسخ دهید

بررسی کنید

معرفی پروتکل های ایمیل IMAP و POP و بیان تفاوت این دو پروتکل

اگر شما هم از سرویس های ارسال ایمیل استفاده میکنید ، حتما تا به حال با عبارات POP و IMAP ب…