خانه عمومی نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶ توسط hyper-v (نرم افزار سرور مجازی ویندوز سرور)

نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶ توسط hyper-v (نرم افزار سرور مجازی ویندوز سرور)

1 دقیقه خوانده شده
۰
0
1,128
ویندوز سرور 2016

 همراهان همیشگی چیتا هاست ارائه دهنده با کیفیت ترین هاست لینوکس و هاست ویندوز می باشد که با دنبال کردن سایت می توانید نحوه نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶ توسط hyper-v  (نرم افزار سرور مجازی ویندوز سرور) را آموزش ببینید. همچنین می توانید اموزش نصب Ubuntu در کامپیوتر را در صفحات دیگر سایت مطالعه نمایید.

 یک virtual machine  بسازید

 اول virtual machine را ایجاد می کنیم. سپس ویندوز سرور ۲۰۱۶ را روی virtual machine ای که ساخته بودیم نصب می کنیم.

۱ـ  نرم افزار hyper-v manager  را باز کنید. در پنجره  سمت راست روی new tool راست کلیک کنید و virtual machine را انتخاب کنید. پنجره ای جدید باز می شود.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

 

۲ـ در پنجره ی خوش امد گویی شما کار خاصی انجام نمی دهید؛ فقط روی next کلیک کنید. در صفحه ی specify name and location  شما باید یک اسم برای virtual machine انتخاب کنید. سپس مسیری که می خواهید فایل های virtual machine را در ان ذخیره کنید مشخص نمایید. سپس روی next کلیک کنید.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

۳ـ در صفحه specify generations شما باید یکی از نسل های virtual machine را انتخاب کنید. ۲ انتخاب دارید. نسل ۱ و نسل ۲ . نسل ۱ از معماری پردازنده های ۳۲ بین و ۶۴ بیت پشتیبانی می کند. نسل ۲ فقط از پردازنده های ۶۴ پشتیبانی می کند.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

در جریان باشید یکبار که یکی از گزینه ها را انتخاب کنید بعدا نمی توانید انرا تغیر دهید

۴ـ مقدار مموری اولیه را به virtual machine در باکس کنار statup memory تعین کنید. تیک گزینه ی use dynamic memory for virtual machine را بزنید. این آپشن کارآمدی است. با انتخاب این گزینه virtual machine بطور داینامیک و پویا از حافظه استفاده می کند. یعنی مقداری از مموری که مورد نیاز است را استفاده می کند نه همه ی مقدار مشخص شده را.

اگر این گزینه را انتخاب نکنید؛ مقدار مموری ای که برای virtual machine مشخص کردید کاملا (مجازا) پر می شود هنگامی که virtual machine روشن است. برای رفتن به صفحه بعد next را بزنید.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

۵ـ network adapter ابزاری است که از طریق ان یک ماشین (machine) به شبکه وصل می شود. یک network adapter که قبلا درست کردید را انتخاب کنید. سپس روی next کلیک کنید.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

۶ـ شما باید virtual machine را به یک hard disk مجازی متصل کنید. برای این کار روی create a virtual hard disk کلیک کنید. همه ی فایل های ویندوز سرور در هارد دیسکی که virtual machine را به آن متصل کردید کپی می شوند.

ویندوز سرور 2016

شما می توانید اسم موقعیت و سایز را برای هار دیسک مشخص کنید. بطور پیشفرض موقعیت hard disk پوشه ای است که فایل های virtual machine را در آن ذخیره کرده اید. می توانید موقعیت انرا تغیر دهید.

اگر قبلا یک هارد دیسک ساخته اید؛ گزینه ی use an existing virtual hard disk  را بزنید و سپس مسیر را مشخص کنید. روی next کلیک کنید.

۷ـ گزینه ی install an operation … را انتخاب کنید. سپس فایل ای میج (با پسوند iso) را انتخاب کنید. شما می بایست سیستم عامل را با خروجی iso  داشته باشید. مسیر فایل ایمیج را تایپ کنید. اگر مسیر را نمی دانید؛ روی browse کلیک کنید و مسیر فایل ای میج را از طریق جستجوگر فایل؛ جستجو کنید. بعد از اتمام روی next کلیک کنید.

ویندوز سرور 2016

۸ـ نهایتا ما virtual machine را ایجاد کردیم. روی finish کلیک کنید و فعالیت را تمام نمایید.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

نصب ویندوز سرور ۲۰۱۶

 

اکنون می توانیم ویندوز سرور ۲۰۱۶ را روی virtual machine نصب کنیم.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

۱ـ نرم افزار hyper-v را باز کنید و روی اسم virtual machine  که ساخته بودید راست کلیک کنید. گزینه connect را بزنید. پنجره virtual machine باز می شود.

ویندوز سرور 2016

۲ـ گزینه ی استارت را بزنید تا virtual machine روشن شود. همچنین می توانید از منوی action در منوبار اقدام به استارت کنید.

ویندوز سرور 2016

۳ـ وقت مشخص کردن زبان فرمت ساعت و کی بورد برای نصب است. بعد از این کار روی next کلیک کنید.

ویندوز سرور 2016

۴ـ روی install now کلیک کنید.

ویندوز سرور 2016

۵ـ نسخه مورد نیاز رو انتخاب کنید. من data center رو انتخاب میکنم (with full GUI) روی next بزنید.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

۶ـ گزینه ی دوم را انتخاب می کنیم چون سیستم عامل جدیدی را می خواهیم نصب کنیم.

ویندوز سرور 2016

۷ـ درایوی که می خواهید ویندوز سرور را روی ان نصب کنید؛ انتخاب نمایید. می توانید اینجا پارتیشن بندی هم کنید. بعدا هم می توانید انجام بدید وقتی نصبتون تموم شد. برای پارتیشن بندی؛ روی دیسک مورد نظر کلیک کنید سپس روی گزینه new کلیک کنید و دستورات را انجام دهید. روی next بزنید.

ویندوز سرور 2016

۸ـ چند دقیقه ای صبر کنید. فایل ها باید از فایل ایمیج بر روی درایو داخلی کپی شوند. بعضی ویژگیها باید نصب شوند. سیستم شما چندین بار ری استارت می شوند.

ویندوز سرور 2016
ویندوز سرور ۲۰۱۶

 

۹ـ هنگامی که ویندوز روی کامپیوتر شما نصب شد؛ باید یک username و  password به عنوان ادمین تعریف کنید. بطور پیش فرض یوزرنیم administrator است. یک پسورد پیچیده انتخاب کنید.(شامل حروف کوچک و بزرگ عدد و شکلک باشد). روی گزینه finish کلیک کنید. اگر صفحه شما کامل نیست؛ اسکرول کنید تا گزینه finish را ببینید.

ویندوز سرور 2016

۱۰ـ اکانت ساخته شد. به ویندوز سرور ۲۰۱۶ log in شوید. پسوردتون رو تایپ کنید و enter  رو بزنید. نهایتا کارمون تموم شد. ویندوز سرور ۲۰۱۶ نصب شد و شما تصویر پس زمینه ی پیشفرض اون رو می بینید.

ویندوز سرور 2016

نتیجه گیری

 

ما ویندوز سرور ۲۰۱۶ رو روی نرم افزار hyper-v نصب کردیم. شما می تونید ادامه بدید و تنظیمات حیاتی را اعمال کنید. برای این کار روی لینک زیر برید.

هر سوالی داشتد کامنت بزارید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مرجان کاظمی
بارگذاری بیشتر در عمومی

پاسخ دهید

بررسی کنید

نحوه ی بکاپ گیری Active Directory در ویندوز سرور ۲۰۱۶

با یک تیر دو نشان بزنید با همراهی چیتا هاست هم از خدمات میزبانی وب، فروش هاست ارزان ویندوز…