خانه عمومی آموزش مطالب پایه ای چیتاهاست – وب هاستینگ چیست؟

آموزش مطالب پایه ای چیتاهاست – وب هاستینگ چیست؟

1 ثانیه خوانده شده
۰
0
249
وب هاستینگ

کاربران عزیز چیتاهاست به مجموعه مطالب آموزش پایه ای ما خوش آمدید. در این سری از مطالب می خواهیم اصلی ترین و بنیادی ترین مفاهیم و تعاریف مربوط به دنیای هاستینگ و سرور ها را خدمت شما عرضه کنیم. برای شروع نیز وب هاستینگ را انتخاب کرده ایم.

اما قبل از وارد شدن به بحث این نکته را یاد آوری کنیم که برای دنبال کردن این سری مطالب، هیچ پیش نیاز و اطلاعات قبلی مورد نیاز نیست.

چون به زبانی بسیار ساده و قابل فهم، تخصصی ترین مطالب را آموزش خواهیم داد.

وب هاستینگ یعنی چه؟

وب هاستینگ به سرویسی گفته می شود که به افراد و شرکت ها اجازه می دهد یک وبسایت در اینترنت داشته باشند.

شرکت وب هاستینگ نیز به شرکت هایی گفته می شود که تکنولوژی ها و سرویس های لازم برای قرار دادن یک وبسایت در فضای اینترنت را فراهم می آورند.

همان طور که واضح است و می دانید، ما نیز یک شرکت هاستینگ هستیم، چون با استفاده از خدمات ما، می توانید صاحب یک وبسایت در اینترنت شوید.

وبسایت ها در کامپیوتر هایی مخصوص به نام سرور قرار داده می شوند تا توسط تمامی کاربران اینترنت قابل دسترسی باشند.

وب هاستینگ

اگر بخواهید تعریف دقیق تر و تخصصی تر سرور را بدانید، قبلا یک مطلب تحت عنوان سرور server چیست؟ منتشر کرده ایم که حتما برایتان مفید خواهد بود.

وقتی کاربران اینترنت می خواهند وبسایت شما را مشاهده کنند، تنها کاری که باید بکنند، تایپ کردن آدرس مخصوص آن در مرورگر است. به این آدرس دامنه گفته می شود.

وقتی کاربران دامنه سایت شما را در مرورگر خود تایپ می کنند، کامپیوتر آن ها به سرور شما متصل می شود و این امکان را به آن ها می دهد که سایت تان را مشاهده کنند.

برای داشتن یک وبسایت، باید به صورت جداگانه دامنه و هاست خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش مطالب پایه چیتاهاست – DNS چیست؟

بسیاری از شرکت های وب هاستینگ علاوه بر ارائه خدمات هاست و سرور، به شما در خرید دامنه نیز کمک می کنند. یعنی می توانید هم زمان با خرید فضای هاست، دامنه را نیز به راحتی خریداری کنید.

البته ما در چیتاهاست، نه تنها این خدمات را به شما ارائه می دهیم، بلکه طراحی ظاهری و مشاوره های مربوط به بهینه سازی و نگهداری سایت را نیز ارائه می دهیم.

حالا که معنی وب هاستینگ، سرور، و دامنه را می دانید، همراه ما باشید تا در مطلب بعدی انواع سرویس های وب هاستینگ را معرفی کنیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده امیر قلی زاده
بارگذاری بیشتر در عمومی

پاسخ دهید

بررسی کنید

نحوه ی بکاپ گیری Active Directory در ویندوز سرور ۲۰۱۶

با یک تیر دو نشان بزنید با همراهی چیتا هاست هم از خدمات میزبانی وب، فروش هاست ارزان ویندوز…